Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Antyczna Palmyra zostanie otwarta dla turystów w 2019 roku

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Antyczna Palmyra zostanie otwarta dla turystów w 2019 roku
Antyczna Palmyra zostanie otwarta dla turystów w 2019 roku | Zdjęcie: Louai Beshara/AFP/Getty Images

Palmyra i jej piękne zabytki zostaną otwarte dla turystów w roku 2019. Intensywne prace renowacyjne prowadzone w antycznym mieście pozwoliły po części odtworzyć, to co zostało zniszczone przez ISIS lub w trakcie wojny domowej.

Palmyra była okupowana przez bojowników islamskich dwukrotnie, między 2015 oraz 2017 rokiem. W wyniku destrukcyjnych działań ISIS zniszczeniu uległo mnóstwo antycznych obiektów: świątynie, posągi, łuki triumfalne, kolumny.

Miejsce to niegdyś było jedną z największych atrakcji turystycznych Syrii, które rocznie odwiedzało 150 tysięcy ludzi. Palmyra, nazywana niegdyś „Perłą pustyni”, jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jak przekazał rządy syryjski – od dłuższego czasu kładzione są naciski na wierną rekonstrukcję i naprawę strat wyrządzonych przez bojowników. Dużą pomoc zaoferowały Rosja, Polska oraz Włochy. Dzięki dużemu wsparciu prawdopodobnie ruiny Palmyry będzie można znowu podziwiać latem przyszłego roku.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów