Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Archeolodzy natrafili w Pompejach na ofiarę, która straciła głowę w trakcie ucieczki

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Szkielet rzymski przygnieciony przez kamień
Szkielet rzymski przygnieciony przez kamień | Zdjęcie: Pompeii Archaeological Park/Italian Culture Ministry

W trakcie prac wykopaliskowych badacze natrafili na pozostałości po ciele, które nie posiadało głowy. Jak twierdzą badacze, dekapitacja nastąpiła w trakcie ucieczki ofiary w Pompejach.

Mężczyzna został przygnieciony przez olbrzymi 300 kg kamień, który został wyrzucony z krateru Wezuwiusza. Archeolodzy do tej pory nie odnaleźli czaszki człowieka.

Pierwsze badania ujawniły, że mężczyzna miał około 30 lat. Mimo młodego wieku miał pewne problemy z chodzeniem, gdyż w strukturze kostnej nogi natrafiono na pewne uszkodzenia. Z tego też względu, kulawy Pompejańczyk mógł nie dać rady uciec w porę z miasta.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów