Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Archeolodzy natrafili w Pompejach na ofiarę, która straciła głowę w trakcie ucieczki

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Szkielet rzymski przygnieciony przez kamień
Szkielet rzymski przygnieciony przez kamień | Zdjęcie: Pompeii Archaeological Park/Italian Culture Ministry

W trakcie prac wykopaliskowych badacze natrafili na pozostałości po ciele, które nie posiadało głowy. Jak twierdzą badacze, dekapitacja nastąpiła w trakcie ucieczki ofiary w Pompejach.

Mężczyzna został przygnieciony przez olbrzymi 300 kg kamień, który został wyrzucony z krateru Wezuwiusza. Archeolodzy do tej pory nie odnaleźli czaszki człowieka.

Pierwsze badania ujawniły, że mężczyzna miał około 30 lat. Mimo młodego wieku miał pewne problemy z chodzeniem, gdyż w strukturze kostnej nogi natrafiono na pewne uszkodzenia. Z tego też względu, kulawy Pompejańczyk mógł nie dać rady uciec w porę z miasta.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów