Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Czaszka z czasów rzymskich została skradziona z wykopalisk

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Czaszka z czasów rzymskich została skradziona z wykopalisk
Czaszka z czasów rzymskich została skradziona z wykopalisk

Na wykopaliskach w Malton (północna Anglia) została skradziona czaszka z czasów rzymskich. Do kradzieży doszło w nocy 9 maja. Jak doniesiono, po tym wydarzeniu w okolicy kręciło się dwóch podejrzanych mężczyzn.

Wykopaliska są częścią projektu, który ma na celu lepsze poznanie regionu. Malton było w czasach rzymskich ważnym ośrodkiem wojskowym i handlowym, w którym m.in. rozwijała się ceramika.

Wspomniana czaszka prawdopodobnie została skradziona przez dwóch podejrzanych mężczyzn, którzy dwa dni po kradzieży przyjechali i wypytywali archeologów o informacje odnośnie znaleziska. Jak informuje policja mężczyźni przyjechali małym białym wanem. Więcej szczegółów w źródle.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów