Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Działania na rzecz zachowania pozostałości rzymskiej willi w Gloucestershire

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Działania na rzecz zachowania pozostałości rzymskiej willi w Gloucestershire
Działania na rzecz zachowania pozostałości rzymskiej willi w Gloucestershire

Ostatnimi dniami uruchomiono kampanię mająca na celu ochronę pozostałości rzymskiej willi w Cam, w hrabstwie Gloucestershire (zachodnia Anglia).

Jak twierdzi deweloper budowlany Bovis Homes, archeolodzy pracujący na jego zlecenie potwierdzili, że ruiny rzymskie nie kwalifikują się do zachowania i objęcia ochroną.

Decyzji sprzeciwili się jednak lokalni mieszkańcy, którzy do tej pory zebrali ponad 2000 podpisów na petycji, która ma na celu ochronę zabytku.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów