Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Muzeum w Luwrze – 30 lat od powstania słynnej szklanej piramidy

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Muzeum w Luwrze - 30 lat od powstania słynnej szklanej piramidy
Muzeum w Luwrze - 30 lat od powstania słynnej szklanej piramidy

Musee du Louvre jest jednym z tych europejskich muzeów, które mogą poszczycić się najwspanialszymi zbiorami sztuki antycznej. W tym roku muzeum świętuje 30 lat od powstania słynnej szklanej piramidy na jego dziedzińcu.

Jej budowa wzbudziła początkowo olbrzymie emocje, a dziś stanowi ona nieodłączny element krajobrazu Paryża. W związku z tym w bieżącym roku odbywają się liczne imprezy, ekspozycje, koncerty, noce w muzeum i inne wydarzenia. Jeżeli ktoś wybiera się do Paryża, warto sprawdzić, czy w danym terminie w Luwrze nie zaplanowano czegoś szczególnego.

Autor: Izabela Henning
Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów