Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Nadchodzi „Gladiator 2” – sequel słynnego przeboju kinowego

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Russel Crowe jako generał Maximus w filmie Gladiator
Russel Crowe jako generał Maximus w filmie Gladiator

Przez lata rozważano kontynuowanie przeboju kinowego z roku 2000 – „Gladiatora” – w którym to główną rolę zagrał Russel Crowe. Historia zniewolonego generała rzymskiego, który o swoje życie musi walczyć na arenie, poruszyła wielu i z pewnością zostanie zapamiętana na długo. Olbrzymi sukces filmu zachęcał do kontynuowania opowieści.

Za sequel „Gladiatora” odpowiadać będzie wytwórnia filmowa Paramount Pictures, a reżyserem ponownie zostanie Ridley Scott, co budzi nadzieję na naprawdę dobre kino. Jeszcze w 2017 roku sam reżyser zapowiadał ożywienie generała Maximusa.

Jednak jak sugeruje najnowsze źródło informacji – portal Deadline – w tej części głównym bohaterem ma zostać Lucjusz, który w pierwszej części zapamiętany został jako syn Lucylli, kochanki Maximusa oraz siostrzeniec cesarza Kommodusa. Już dojrzały Lucjusz ma ponoć postępować w zgodzie z wartościami wyznawanymi przez Maximusa, a nawet może się okazać być synem Maximusa.

Nadchodzi

Warto nadmienić, że z perspektywy historii Lucjusz w rzeczywistości był synem Lucylli – córki Marka Aureliusza i brata Kommodusa – oraz Lucjusza Werusa. Jednak chłopiec miał umrzeć w młodym wieku lub nawet w trakcie narodzin. Fikcja jednak nie jest niczym nowym w filmach Ridley’a Scotta. „Gladiator” z 2000 roku też posiadał wiele ubarwień.

Za scenariusz kolejnej części filmu odpowiadać będzie Peter Craig, który stworzył fabułę w filmie „Miasta złodziei” i „Igrzyska śmierci”.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów