Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

„Nocturnes du Samedi” w Luwrze

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

„Nocturnes du Samedi” w Luwrze
„Nocturnes du Samedi” w Luwrze

Muzeum Luwru może poszczycić się jedna z najwspanialszych kolekcji sztuki antycznej na świecie. Jeżeli ktoś ma okazję przebywać w Paryżu w sobotę, warto wiedzieć, że Muzeum Luwru organizuje w pierwszą sobotę miesiąca tzw Nocturnes du Samedi.

Muzeum czynne jest wtedy dłużej, do godziny 21:45, a dodatkowo wstęp jest bezpłatny od godziny 18:00 do zamknięcia. Miejmy na uwadze, że wstęp gratis nie gwarantuje obejrzenia wszystkich kolekcji oraz trzeba się liczyć z jeszcze większą liczbą zwiedzających. Kolekcje sztuki starożytnej są jednak dostępne, a nocne zwiedzanie może to być okazją do obejrzenia ulubionych, czy najbardziej znanych obiektów. Muzeum udostępnia filmik reklamowy, w którym miłośnicy starożytności na pewno dostrzegą znane eksponaty.

Wieczorne zwiedzanie jest także możliwe w środę i piątek, już na zwykłych warunkach.

Autor: Izabela Henning

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów