Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

„Nocturnes du Samedi” w Luwrze

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

„Nocturnes du Samedi” w Luwrze
„Nocturnes du Samedi” w Luwrze

Muzeum Luwru może poszczycić się jedna z najwspanialszych kolekcji sztuki antycznej na świecie. Jeżeli ktoś ma okazję przebywać w Paryżu w sobotę, warto wiedzieć, że Muzeum Luwru organizuje w pierwszą sobotę miesiąca tzw Nocturnes du Samedi.

Muzeum czynne jest wtedy dłużej, do godziny 21:45, a dodatkowo wstęp jest bezpłatny od godziny 18:00 do zamknięcia. Miejmy na uwadze, że wstęp gratis nie gwarantuje obejrzenia wszystkich kolekcji oraz trzeba się liczyć z jeszcze większą liczbą zwiedzających. Kolekcje sztuki starożytnej są jednak dostępne, a nocne zwiedzanie może to być okazją do obejrzenia ulubionych, czy najbardziej znanych obiektów. Muzeum udostępnia filmik reklamowy, w którym miłośnicy starożytności na pewno dostrzegą znane eksponaty.

Wieczorne zwiedzanie jest także możliwe w środę i piątek, już na zwykłych warunkach.

Autor: Izabela Henning

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów