Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto masowy grób dzieci pod rzymską łaźnią

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto masowy grób dzieci pod rzymską łaźnią
Odkryto masowy grób dzieci pod rzymską łaźnią

W 2015 roku w żydowskim mieście nabrzeżnym Aszkelon naukowcy dokonali niecodziennego odkrycia. W czasie przeszukiwania lokalnej kanalizacji napomknęli się na małe kości. Początkowo uznano je za części kurcząt, jednak po badaniach stwierdzono kości ludzkie z czasów rzymskich. Sądzi się, że są to pozostałości po więcej niż 100 niemowlakach.

W czasach rzymskich często spotykano się z zabijaniem nowo narodzonych dzieci, co było formą „kontroli urodzeń”. Matka zwykle porzucała dziecko, oddawała komuś innemu pod opiekę lub po prostu zabijała. Naukowcy sądzą, że w tym przypadku niemowlaki zginęły celowo.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów