Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto masowy grób dzieci pod rzymską łaźnią

Odkryto masowy grób dzieci pod rzymską łaźnią
Odkryto masowy grób dzieci pod rzymską łaźnią

W żydowskim mieście nabrzeżnym Aszkelon naukowcy dokonali niecodziennego odkrycia. W czasie przeszukiwania lokalnej kanalizacji napomknęli się na małe kości. Początkowo uznano je za części kurcząt, jednak po badaniach stwierdzono kości ludzkie z czasów rzymskich. Sądzi się, że są to pozostałości po więcej niż 100 niemowlakach.

W czasach rzymskich często spotykano się z zabijaniem nowo narodzonych dzieci, co było formą „kontroli urodzeń”. Matka zwykle porzucała dziecko, oddawała komuś innemu pod opiekę lub po prostu zabijała. Naukowcy sądzą, że w tym przypadku niemowlaki zginęły celowo.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów