Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Otwarto willę Domicji na wyspie Giannutri

Otwarto willę Domicji na wyspie Giannutri
Otwarto willę Domicji na wyspie Giannutri

Pozostałości jednej z najbardziej prestiżowych, nadmorskich willi z czasów rzymskich zostały ponownie otwarte dla zwiedzających. Zabytek znajduje się na niezamieszkanej wyspie – Giannutri – niedaleko toskańskiego wybrzeża, a niedostępny dla zwiedzających był ponad 15 lat.

Posiadłość, popularnie nazywana „Villa Domitia”, był to cesarski kompleks, który zbudowano w wyjątkowo niesprzyjających warunkach. Na wyspie nie ma źródła wody, a wszelkie materiały do budowy musiały być dowożone na statkach. Pomimo trudności Rzymianom udało się zbudować okazałą willę przy użyciu marmuru, przyozdobionego mozaikami i freskami. Zwiedzane kompleksu możliwe jest od 2 lipca.

Źródła wykorzystane
  • https://imperiumromanum.pl/odkrycie-rzymskie/otwarto-wille-domicji-na-wyspie-giannutri/

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów