Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Otwarto willę Domicji na wyspie Giannutri

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Otwarto willę Domicji na wyspie Giannutri
Otwarto willę Domicji na wyspie Giannutri

Pozostałości jednej z najbardziej prestiżowych, nadmorskich willi z czasów rzymskich zostały ponownie otwarte dla zwiedzających w 2015 roku. Zabytek znajduje się na niezamieszkanej wyspie – Giannutri – niedaleko toskańskiego wybrzeża, a niedostępny dla zwiedzających był ponad 15 lat.

Posiadłość, popularnie nazywana „Villa Domitia”, był to cesarski kompleks, który zbudowano w wyjątkowo niesprzyjających warunkach. Na wyspie nie ma źródła wody, a wszelkie materiały do budowy musiały być dowożone na statkach. Pomimo trudności Rzymianom udało się zbudować okazałą willę przy użyciu marmuru, przyozdobionego mozaikami i freskami. Zwiedzane kompleksu możliwe jest od 2 lipca.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów