Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Na Palatynie odbędzie się musical o Neronie

Na Palatynie odbędzie się musical o Neronie
Na Palatynie odbędzie się musical o Neronie | Zdjęcie: NICK SQUIRES

W Rzymie, na szczycie Palatynu, powstaje wielka kryta scena, na której odbędzie się rockowy musical oparty na życiu cesarza Nerona. Wydarzenie to spotkało się jednak z dużym sprzeciwem.

Scena i widownia pomieszczą około 3 tysięcy widzów. Głównymi przeciwnikami organizacji tego wydarzenia są archeolodzy i konserwatorzy, którzy uważają że nowa konstrukcja niszczy piękno rzymskich zabytków oraz może spowodować uszkodzenia pozostałości słynnych rzymskich budowli.

Przedstawienie “Divine Nero – Rock Opera” będzie grane od 1 czerwca do 10 września. Musical odbędzie się w języku angielskim i włoskim. Udział w nim weźmie duża ilość aktorów, akrobatów i tancerzy, którzy opowiedzą życie Nerona. W odczuciu przeciwników musicalu, przez czas jego trwania turyści nie odczują wyjątkowej atmosfery „serca” Rzymu. Co więcej, z powodu wydarzenia miasto nie zezwoliło francuskim archeologom na prace wykopaliskowe na Wzgórzu Palatyńskim, które miały się rozpocząć w maju.

Scena powstaje niedaleko słynnej, obracającej się jadalni Nerona oraz w miejscu, gdzie znajdowały się pałace cesarskie. Archeolodzy podkreślają, że podwyższenie dla artystów powstaje na pozostałościach świątyni poświęconej cesarzowi Heliogabalowi.

Władze miasta tłumaczą się, że zysk z wydarzenia – 250 tysięcy euro za udostępnienie miejsca oraz 3% ze sprzedaży biletów – przeznaczony zostanie na dalsze wykopaliska. Nie przekonuje to jednak osób związanych z ochroną zabytków.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów