Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Na Palatynie odbędzie się musical o Neronie

Na Palatynie odbędzie się musical o Neronie
Na Palatynie odbędzie się musical o Neronie | Zdjęcie: NICK SQUIRES

W Rzymie, na szczycie Palatynu, powstaje wielka kryta scena, na której odbędzie się rockowy musical oparty na życiu cesarza Nerona. Wydarzenie to spotkało się jednak z dużym sprzeciwem.

Scena i widownia pomieszczą około 3 tysięcy widzów. Głównymi przeciwnikami organizacji tego wydarzenia są archeolodzy i konserwatorzy, którzy uważają że nowa konstrukcja niszczy piękno rzymskich zabytków oraz może spowodować uszkodzenia pozostałości słynnych rzymskich budowli.

Przedstawienie “Divine Nero – Rock Opera” będzie grane od 1 czerwca do 10 września. Musical odbędzie się w języku angielskim i włoskim. Udział w nim weźmie duża ilość aktorów, akrobatów i tancerzy, którzy opowiedzą życie Nerona. W odczuciu przeciwników musicalu, przez czas jego trwania turyści nie odczują wyjątkowej atmosfery „serca” Rzymu. Co więcej, z powodu wydarzenia miasto nie zezwoliło francuskim archeologom na prace wykopaliskowe na Wzgórzu Palatyńskim, które miały się rozpocząć w maju.

Scena powstaje niedaleko słynnej, obracającej się jadalni Nerona oraz w miejscu, gdzie znajdowały się pałace cesarskie. Archeolodzy podkreślają, że podwyższenie dla artystów powstaje na pozostałościach świątyni poświęconej cesarzowi Heliogabalowi.

Władze miasta tłumaczą się, że zysk z wydarzenia – 250 tysięcy euro za udostępnienie miejsca oraz 3% ze sprzedaży biletów – przeznaczony zostanie na dalsze wykopaliska. Nie przekonuje to jednak osób związanych z ochroną zabytków.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów