Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Przebudowa okolicy Ara Pacis w 600 dni

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Przebudowa okolicy Ara Pacis w 600 dni
Przebudowa okolicy Ara Pacis w 600 dni

Piazza Augusto Imperatore w Rzymie, słynny plac, na którym znajduje się mauzoleum cesarza Augusta, i który jest o kilka kroków od Ara Pacis, zostanie przebudowany. Projekt przewiduje prace archeologiczne, a w tym renowacje Mauzoleum, które powstało w 28 roku p.n.e., a przez lata było zamknięte dla turystów.

Główna część projektu obejmować będzie jednak budowę nowych trotuarów i chodników, ułożonych prostopadle do Tybru. Jak twierdzą projektanci celem jest połączenie historii antycznej miejsca z jej współczesnymi elementami. Budżet na tę inwestycję wynosi około 17 milionów euro.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów