Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Przebudowa okolicy Ara Pacis w 600 dni

Przebudowa okolicy Ara Pacis w 600 dni
Przebudowa okolicy Ara Pacis w 600 dni

Piazza Augusto Imperatore w Rzymie, słynny plac, na którym znajduje się mauzoleum cesarza Augusta, i który jest o kilka kroków od Ara Pacis, zostanie przebudowany. Projekt przewiduje prace archeologiczne, a w tym renowacje Mauzoleum, które powstało w 28 roku p.n.e., a przez lata było zamknięte dla turystów. Główna część projektu obejmować będzie jednak budowę nowych trotuarów i chodników, ułożonych prostopadle do Tybru. Jak twierdzą projektanci celem jest połączenie historii antycznej miejsca z jej współczesnymi elementami. Budżet na tę inwestycję wynosi około 17 milionów euro.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów