Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Szwajcaria zwróci rzymski sarkofag Turcji

Szwajcaria zwróci rzymski sarkofag Turcji
Szwajcaria zwróci rzymski sarkofag Turcji | Zdjęcie: Republique et Canton de Geneve

Jak twierdzi amerykańska agencja prasowa Associated Press,  prywatny importer dzieł sztuki ostatecznie porozumiał się z Turcją w  sprawie zwrotu sarkofagu pochodzącego z antycznego Rzymu.

Marmurowy obiekt odkryto w magazynie w Genewie siedem lat temu. Datowany jest na II wiek p.n.e. i ukazuje sceny z dwunastu prac Herkulesa. Uważa się, że sarkofag został wykradziony w latach ’60 z antycznego miasta Perga (obecna Turcja).

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów