Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Szwajcaria zwróci rzymski sarkofag Turcji

Szwajcaria zwróci rzymski sarkofag Turcji
Szwajcaria zwróci rzymski sarkofag Turcji | Zdjęcie: Republique et Canton de Geneve

Jak twierdzi amerykańska agencja prasowa Associated Press,  prywatny importer dzieł sztuki ostatecznie porozumiał się z Turcją w  sprawie zwrotu sarkofagu pochodzącego z antycznego Rzymu.

Marmurowy obiekt odkryto w magazynie w Genewie siedem lat temu. Datowany jest na II wiek p.n.e. i ukazuje sceny z dwunastu prac Herkulesa. Uważa się, że sarkofag został wykradziony w latach ’60 z antycznego miasta Perga (obecna Turcja).

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów