Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Trwają prace renowacyjne Mauzoleum Augusta

Trwają prace renowacyjne Mauzoleum Augusta
Trwają prace renowacyjne Mauzoleum Augusta | Zdjęcie: ryarwood / Wikimedia Commons

Mauzoleum Augusta, które było zamknięte od lat 70. XX wieku, zostanie odrestaurowane. Na ten cel pieniądze przeznaczoną Ministerstwo Kultury Włoch oraz prywatny inwestor.

Budowla, zlokalizowana w ścisłym centrum Rzymu, powstała w roku 28 p.n.e. Pierwotnie na szczycie konstrukcji znajdował się wykonany z brązu posąg Oktawiana Augusta. Po dziś dzień zachowały się także pozostałości po istniejących kiedyś statuach Tyberiusza, Nerona czy Wespazjana.

Do tej pory pracownikom udało się usunąć wszelkie śmieci jakie zgromadziły się w otoczeniu budowli przez lata oraz wyciąć drzewa i roślinność. Całkowita odbudowa budynku ma zostać zakończona w 2019 roku.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów