Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Aleksandrii odkryto greko-rzymską nekropolię

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Aleksandrii odkryto greko rzymską nekropolię
W Aleksandrii odkryto greko-rzymską nekropolię

W czasie nielegalnych wykopalisk pod rezydencją w 2015 roku w Aleksandrii odkryto greko-rzymską nekropolię. Egipski Minister Starożytności, Mamdouh Eldamaty twierdzi, że znaleziono szereg grobów, wśród których poszukiwacze skarbów odkryli kolekcję artefaktów: 20 glinianych lamp i jeszcze większą liczbę glinianych garnków oraz 18 szklanych butli. Taka ilość glinianych przedmiotów świadczy o dobrze rozwiniętym przemyśle garncarskim.

Minister zlecił wyprawę archeologiczną, która już, jako oficjalna akcja, ma podjąć się dalszych wykopalisk. Nielegalni odkrywcy zostali przyłapani na gorącym uczynku i w tej chwili toczy się przeciwko nim sprawa karna.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów