Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Aleksandrii odkryto greko-rzymską nekropolię

W Aleksandrii odkryto greko-rzymską nekropolię
W Aleksandrii odkryto greko-rzymską nekropolię

W czasie nielegalnych wykopalisk pod rezydencją w Aleksandrii odkryto greko-rzymską nekropolię. Egipski Minister Starożytności, Mamdouh Eldamaty twierdzi, że znaleziono szereg grobów, wśród których poszukiwacze skarbów odkryli kolekcję artefaktów: 20 glinianych lamp i jeszcze większą liczbę glinianych garnków oraz 18 szklanych butli. Taka ilość glinianych przedmiotów świadczy o dobrze rozwiniętym przemyśle garncarskim.

Minister zlecił wyprawę archeologiczną, która już, jako oficjalna akcja, ma podjąć się dalszych wykopalisk. Nielegalni odkrywcy zostali przyłapani na gorącym uczynku i w tej chwili toczy się przeciwko nim sprawa karna.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów