Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Anglii natrafiono na pozostałości po rzymskim kompleksie produkcyjnym

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Anglii natrafiono na pozostałości po rzymskim kompleksie produkcyjnym
W Anglii natrafiono na pozostałości po rzymskim kompleksie produkcyjnym

W Corby (środkowa Anglia) natrafiono na pozostałości po większym rzymskim kompleksie produkcyjnym, w którym 1600 lat temu pracowało wielu specjalistów, budujących wille i domostwa.

Prace wykopaliskowe trwały prawie 6 miesięcy i prowadzone były przed planowaną budową osiedla mieszkalnego. Na miejscu odkryto piece i oraz inne obiekty, które dowodzą, że pracowali tu niegdyś stolarze i inni specjaliści. Naukowcy ocenili, że miejsce to działało między późnym III a połową IV wieku n.e.

Kompleks posiadał liczne magazyny do przechowywania sprzętu i materiałów. W całej Brytanii odkryto do tej pory ponad 2000 tysiące rzymskich willi, co dowodzi jak niezbędnym było posiadanie dużej ilości takich centrów produkcyjnych.

Wszelkie odkryte obiekty znajdą się na wystawie w Roman heritage centre w Irchester, który otwarty zostanie w 2021 roku.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów