Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Walii natrafiono na fragmenty rzymskiego szklanego naczynia

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Walii natrafiono na fragmenty rzymskiego szklanego naczynia
W Walii natrafiono na fragmenty rzymskiego szklanego naczynia | Zdjęcie: Crown Copyright RCAHMW

W mieście Abermagwr (na zachodzie Walii) natrafiono na fragmenty rzymskiego szklanego naczynia, które datowane jest na IV wiek n.e. Wydobyte zdobione fragmenty szkła dowodzą statusu właścicieli willi.

Do odkrycia doszło w willi rzymskiej, której pozostałości wypatrzono w roku 2006, dzięki zdjęciom wykonanym z samolotu. Willa datowana jest na początek III wieku n.e. Budowla porzucona została na początku IV wieku n.e., kiedy to obiekt uległ zniszczeniu w wyniku pożaru. Naukowcy na podłodze kuchni znaleźli  przewrócony garnek, co dowodzi, iż miała miejsca nagła ewakuacja.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów