Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wirtualna mapa Imperium Rzymskiego

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Digital Atlas of the Roman Empire
Wirtualna mapa Imperium Rzymskiego

Naukowcy z Uniwersytetu w Lundzie w Szwecji stworzyli ogromny cyfrowy atlas Imperium Rzymskiego, na który naniesiono ogromną ilość danych. Znaleźć na nim możemy nie tylko miasta, lecz także drogi, świątynie czy wille.

Mapa po oddaleniu ukazuje prowincje rzymskie oraz ich granice. Mapa jest stale rozbudowywana o nowe informacje. Jest to naprawdę wielki i ambitny projekt.

Digital Atlas of the Roman Empire (DARE)

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów