Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wykopaliska na terenach rzymskiej willi w Chedworth

Wykopaliska na terenach rzymskiej willi w Chedworth
Wykopaliska na terenach rzymskiej willi w Chedworth

Archeolodzy spędzili dwa tygodnie na obszarze byłej rzymskiej willi w Chedworth, aby po raz pierwszy od dekad spróbować odkryć pozostałości budowli pod ziemią.

Zespół archeologów z National Trust prowadził wykopaliska w zachodnim skrzydle willi, niedaleko Nimfeum. Nimfeum było obudową zakończenia wodociągu, rodzaju fontanny, urządzone często z wielkim przepychem, gdzie z wysokości kilku pięter, poprzez fasady zdobione posągami i kolumnami woda spadała do płaskich basenów.

Naukowcy mieli nadzieję, że uda im się dokopać do mozaiki, która znajduje się pod ziemią prawdopodobnie od 1600 lat. Wykopaliska są częścią pięcio-letniego planu lepszego zbadania północnej części willi i poznania kondycji zachowanej konstrukcji. Naukowcy szukają także odpowiedzi, na pytanie: jak najlepiej zabezpieczyć pozostałości.

Aktualizacje a propos miejsca na stronie: nationaltrust.org.uk/chedworth.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów