Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wykopaliska na terenach rzymskiej willi w Chedworth

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Wykopaliska na terenach rzymskiej willi w Chedworth
Wykopaliska na terenach rzymskiej willi w Chedworth

Archeolodzy spędzili dwa tygodnie na obszarze byłej rzymskiej willi w Chedworth, aby po raz pierwszy od dekad spróbować odkryć pozostałości budowli pod ziemią.

Zespół archeologów z National Trust prowadził wykopaliska w zachodnim skrzydle willi, niedaleko Nimfeum. Nimfeum było obudową zakończenia wodociągu, rodzaju fontanny, urządzone często z wielkim przepychem, gdzie z wysokości kilku pięter, poprzez fasady zdobione posągami i kolumnami woda spadała do płaskich basenów.

Naukowcy mieli nadzieję, że uda im się dokopać do mozaiki, która znajduje się pod ziemią prawdopodobnie od 1600 lat. Wykopaliska są częścią pięcio-letniego planu lepszego zbadania północnej części willi i poznania kondycji zachowanej konstrukcji. Naukowcy szukają także odpowiedzi, na pytanie: jak najlepiej zabezpieczyć pozostałości.

Aktualizacje a propos miejsca na stronie: nationaltrust.org.uk/chedworth.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów