Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wystawa poświęcona czasom panowania cesarza Klaudiusza w Rzymie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Wystawa poświęcona czasom panowania cesarza Klaudiusza w Rzymie
Wystawa poświęcona czasom panowania cesarza Klaudiusza w Rzymie

Od 6 kwietnia do 27 października w Museo dell’Ara Pacis w Rzymie – Muzeum Ołtarza Pokoju – możemy oglądać wystawę „Claudio Imperatore. Messalina, Agrippina e le ombre di una dinastia” poświęconą czasom panowania cesarza Klaudiusza.

Klaudiusz zdobył władzę przypadkiem i w gwałtownych okolicznościach poprzedzonych zabójstwem swego bratanka Kaliguli. Panował w latch 41-54 naszej ery. Na ekspozycję składają się artefakty wypożyczone m.in. z muzeów w Paryżu, Londynie, Wiedniu, czy innych muzeów w Rzymie. Ciekawostką są obiekty pochodzące z Lyonu -Lugdunum, gdzie Klaudiusz się urodził, czy z Colchesteru – Camulodunum, który podbito w czasie jego panowania.

Museo dell’Ara Pacis jest czynne każdego dnia w godzinach od 9.30 – 19.30

Autor: Izabela Henning
Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów