Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Adwokat Nerona

Sebastian Konowoł

Adwokat Nerona

Książka „Adwokat Nerona” autorstwa Sebastiana Konowoła to powieść historyczna, której akcja toczy się w roku 64 n.e., a dokładnie w trakcie wielkiego pożaru w Rzymie. Bohater utworu – Lucjusz Anniusz – otrzymał zadanie od samego cesarza, aby zdobyć dowody na winę chrześcijan. Jak się jednak okazuje, Anniusz odkrywa niebezpieczne informacje, które mogą zagrozić bezpośrednio jego życiu.

Najnowsza pozycja Pana Sebastiana Konowoła to już druga jego książka w dorobku. Autor ponownie postanowił umiejscowić wydarzenia utworu w czasach antycznego Rzymu, tym razem przedstawiając fikcyjne dochodzenie detektywistyczne, które ma na celu odkryć prawdę odnośnie powodów wybuchu wielkiego pożaru w Rzymie. Bohater powieści to uznany jurysta rzymski, który otrzymuje propozycję nie do odrzucenia; sam cesarz wymaga od niego przeprowadzenia śledztwa, które może zagwarantować mu chwałę, podobną jakiej doczekał się jego ojciec za rządów Klaudiusza. Na drodze Lucjusza Anniusza stanie wielu świadków wydarzeń, których zeznania pozwolą odkryć „prawdziwą” wersję wydarzeń.

Książka jest małych gabarytów (niecałe 150 stron), wydrukowana w dobrej jakości. Na końcu książki znaleźć możemy krótkie posłowie, w którym autor tłumaczy fabułę i podejście historyczne do wydarzenia z 64 roku n.e.

Podsumowując, książka jest dobrą propozycją dla każdego kto chciałby spędzić przyjemnie wieczór, a jednocześnie poczuć się troszkę jak antyczny detektyw. Nie należy się jednak spodziewać przewrotnych zmian akcji oraz zaskakującego finału. Nie ukrywam także, że moim zdaniem książka mogłaby być o wiele dłuższa i z szerszym posłowiem. Z pewnością wiele osób chciałoby się dowiedzieć więcej o przedstawianych wydarzeniach, na przykład sięgając po polecaną literaturę. Pomimo tego jednak, książka z pewnością będzie ciekawym urozmaiceniem deszczowego wieczoru.

Żołnierz cesarza

Sebastian Konowoł

Adwokat Nerona

Rok 64 n.e. Po ogromnym pożarze, który nawiedził Rzym, Lucjusz Anniusz, prawnik rzymski, zostaje wynajęty przez cesarza Nerona do znalezienia dowodów winy chrześcijan, rzekomych podpalaczy stolicy Imperium. Marzący o sławie i szacunku jurysta odkrywa jednak, że nie wszystko jest takie, jak początkowo się wydawało, a kolejne odnajdywane przez niego dowody prowadzą do przerażających wniosków. Kto tak naprawdę jest winny największego pożaru, jaki kiedykolwiek wybuchł w Rzymie Jak daleko posunie się Anniusz, by odkryć prawdę.

Cena: 25,77 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów