Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Opowieści celtyckie: Droga do władzy

Karolina Janowska

Opowieści celtyckie. Droga do władzyKsiążka „Opowieści celtyckie: Droga do władzy” autorstwa Karoliny Janowskiej to druga część przygód Galvina oraz Juliusza Cezara. Tym razem Wercyngetoryks, predestynowany do zjednoczenia Celtów, wraca do swojego domu i musi wywalczyć sprawiedliwość oraz odzyskać należną mu władzę. Cezar z kolei pnie się po szczeblach kariery politycznej w państwie rzymskim i dąży do umocnienia swojej pozycji.

W kolejnej części „Opowieści celtyckich” mamy okazję poznać dorosłego Wercyngetoryksa, który wraca z okresu nauki na swoje rodzinne włości i musi upomnieć się o dom a także władzę, jako syn naczelnika plemienia Arwernów. Na drodze stoi mu jednak jego stryj Cynnus, który ma silną pozycję i mógłby go pokonać. W związku z tym Galvin zmuszony jest kolejnymi krokami zemścić się na mordercach swojego ojca. Dużą pomocą dla niego jest jego była nauczycielka Scatah, która za główny cel swojego życia uznała poprowadzenie Galvina – wybrańca – do objęcia stanowiska naczelnika w mieście, a potem zjednoczenia Galów. Oczywiście nie brak tutaj kolejnych miłosnych przygód bohatera, który z jednej strony żyje marzeniem powrotu do swojej ukochanej wojowniczki Uatah, a z drugiej perspektywą założenia rodziny, dochowania się legalnego męskiego potomka z nową żoną oraz utwierdzenia swojej władzy.

Juliusz Cezar z kolei po raz kolejny realizuje swoje następne posunięcia polityczne, osiągając finalnie urząd konsula. coraz więcej polityków w Rzymie, widzi w nim niebezpiecznego rywala, który ma silne zapędy dyktatorskie. Cezar wykorzystując swoje umiejętności polityczne, sojusze oraz romanse jest w stanie realizować ambitne posunięcia, które mają na celu przekształcenie „nieudolnej” republiki w lepszy twór państwowy.

Drugi tom powieści jest tak dobry jak pierwszy. Wartka akcja pozwala Czytelnikowi z jeszcze większym zaciekawieniem śledzić poczynania bohaterów. Z pewnością na główny plan w powieści wychodzi Wercyngetoryks, który ma stoczyć kluczową walkę z wrogami ojca i kontynuować jego politykę oraz marzenie umocnienia plemienia w obrębie Galii, a także zostania królem Celtów.

Książka jest z pewnością warta polecenia i stanowi ciekawą propozycję.

Opowieści celtyckie. Droga do władzy

Karolina Janowska

Opowieści celtyckie. Droga do władzy

Opowieści celtyckie. Droga do władzy to kontynuacja niesamowitych przygód Galvana Wercyngetoryksa i Juliusza Cezara Galvan po wieloletniej nauce wraca do domu aby objąć władzę nad krajem Arwernów. Wkrótce okazuje się że nie tylko jego status jest zagrożony ale również życie kiedy wychodzi na jaw że na czele morderców jego ojca stał stryj Cynnus który podczas nieobecności swego bratanka sprawował rządy w jego imieniu. Aby zdobyć władzę Galvan musi iść drogą którą wyznaczyła mu wiedźma Scatah i pokonać swego stryja a także związać się z kobietą której nie kocha. W Rzymie zaś Cezar sięga po najwyższą władzę i zostaje konsulem jednak jego prawdziwym celem nie jest konsulat ale znacznie większy zaszczyt. Drogę do sławy upatruje w zdobyciu Galii ale zanim to nastąpi będzie musiał zawrzeć sojusze niekoniecznie dla siebie korzystne i oddać w zamian za władzę najdroższą sobie istotę – własną córkę.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów