Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Rzymskie odcienie miłości

Magdalena Wala

Rzymskie odcienie miłościKsiążka „Rzymskie odcienie miłości” autorstwa Magdaleny Wali jest to pozycja typowo kobieca. Opowiada ona historię nieznającej życia młodej Rzymianki Felicji, która znajdując się pod opieką zamożnego wuja ma zostać wydana za jego syna. Jej głównym planem staje się próba zapobiegnięcia tej okazji, z obawy przed straszliwymi historiami o swoim przyszłym mężu.

Już patrząc na ładną okładkę książki można zauważyć, że jest to romans historyczny utrzymany w świecie antycznego Rzymu. Główną bohaterką powieści jest młoda dziewczyna – niegdyś niewolnica – która została przygarnięta przez przybranego ojczyma Marka Emiliusza, który nastepnie wychował ją jak własną córkę i nadał jej obywatelstwo. Po jego niespodziewanej śmierci, Felicja trafia pod opiekę brata ojczyma Kwintusa Emiliusza, który dbając o jej dobro chce ją wyswatać ze swoim synem, bohaterskim i przystojnym Serwiuszem. Młoda Felicja – nie przyuczona w kwestiach rodzinnych i seksualnych – boi się swojego przyszłego partnera, zwłaszcza widząc dziwne sceny w łaźni. Co więcej, od członów rodziny i innych ludzi słyszy o tajemniczych „torturach”, jakim lubi on poddawać swoje partnerki.

Strach przed ślubem powoduje, że dziewczyna za wszelką cenę stara się do niego nie dopuścić. W tym celu wymyśla zaskakujące pomysły, które mają go do niej zniechęcić. Jednym z takich pomysłów było wykonanie erotycznego tańca dla Serwiusza (w stylu wschodnim) na bankiecie, w domu stryja, przy wszystkich gościach. Warto nadmienić, że wysokie warstwy społeczne Rzymu źle oceniały takie atrakcje, zwłaszcza gdy były wykonywane przez Rzymianki. Konserwatywne społeczeństwo oczekiwało, że kobieta będzie cicha, skromna i zachowawcza. Ku jednak zaskoczeniu Felicji, Serwiusz – który odbył służbę na wschodzie – był zachwycony jej tańcem i zaczął ją jeszcze bardziej pożądać.

Fantazja Felicji doprowadziła ją także do niebezpiecznej sytuacji, kiedy to niemal została porwana w trakcie ceremonii zaślubin. Dziecięca fantazja (miała ledwie 15 lat) i brak wiedzy o życiu rodzinnym tylko bardziej przywiązał Serwiusza do młodej żony. Finalnie, ku jego przerażeniu okazuje się, że ktoś zlecił porwanie Felicji, która staje się być celem kolejnych napadów. Tak więc, poza aspektem romansu, doczekamy się tutaj także wątków sensacyjnych i detektywistycznych.

Na korzyść warto wspomnieć, że wszelkie niejasne sformułowania lub wydarzenia są tłumaczone przez autorkę w przypisach, co ułatwia niewdrożonemu w realia rzymskie Czytelnikowi, zrozumieć fabułę i wszelkie detale.

Reasumując, książka ta jest z pewnością lekturą przyjemną i wskazana jest dla osób chcących zrelaksować się w przyjemny sposób i odpłynąć w świat Rzymian. Jest to pozycja typowo kobieca, opowiadająca losy młodej i zagubionej w rzymskim świecie dziewczyny. Dla Czytelników, którzy oczekują dużej ilości wiedzy historycznej nie jest to dobry wybór, a ja z męskiego punktu widzenia, muszę osobiście stwierdzić, że fabuła mnie nie porwała. Nie można jednak odmówić autorce ciekawego pióra i wiedzy.

Rzymskie odcienie miłości

Magdalena Wala

Rzymskie odcienie miłości

BYCIE KOBIETĄ W STAROŻYTNYM RZYMIE TO NIE LADA WYZWANIE
Rok 70 p.n.e., Rzym. Felicja po śmierci ojca trafia na dwór zamożnego wuja i zostaje wyswatana. Choć każda dziewczyna na jej miejscu nie posiadałaby się z radości na myśl o poślubieniu przystojnego i troskliwego Serwiusza, młodziutka i nieznająca życia Felicja robi wszystko, by temu zapobiec.

Od feralnej nocy poślubnej dzieli ją tylko tydzień i choć czasu pozostało niewiele, to w głowie narzeczonej mnożą się pomysły, jak uniknąć nadchodzącego nieszczęścia w ramionach przyszłego męża.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów