Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

„Caligula’s Kitchen” – komedia historyczna

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Caligula's Kitchen
Caligula's Kitchen

„Caligula’s Kitchen” to komedia historyczna, w której fikcyjny szef kuchni Logos, grecki wyzwoliciel, pracuje w kuchni cesarza Kaliguli. Próbuje zapobiec morderstwu Kaliguli, aby mógł pozostać zatrudniony.

W opowieści Logos musi poradzić sobie z Saturnaliami, uprawiać hazard z gladiatorami, słynnym Hieronem z Aleksandrii, wojną z królem Neptunem, buntem w Senacie, szpiegami wśród westalek i koniem Incitatusem, który został senatorem na rozkaz Kaliguli. Logos znajduje również sprytny sposób na uniknięcie morderstwa i ucieczkę Kaliguli z Rzymu.

Książka została dobrze przyjęta i napisałem kontynuację: C Caligula’s Kitchen: The Oracle and the Saytress. W tej opowieści Logos zmierzy się z Wyrocznią w Delfach, Brytem Caratacusem i cesarzową Messaliną.

Autor: James Terminiello

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów