Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Amerykańska para przez ponad 50 lat używała rzymskiej mozaiki jako stolika

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Amerykańska para przez ponad 50 lat używała rzymskiej mozaiki jako stolika
Amerykańska para przez ponad 50 lat używała rzymskiej mozaiki jako stolika

Przez prawie 50 lat para z Nowego Jorku używała antycznej rzymskiej mozaiki, jako stolika kawowego. Niesamowity artefakt datowany jest na połowę I wieku n.e.

Jak się okazało niesamowite dzieło sztuki zdobiło niegdyś potężny statek Kaliguli na jeziorze Nemi, a do II wojny światowej znajdowało się w muzeum w Nemi. W 1944 roku mozaika jednak zaginęła.

Jak się okazuje właścicielem mozaiki była właścicielka galerii sztuki w USA, która obiekt zakupiła w lata .60 XX wieku od bogatej włoskiej rodziny.

Informacja o tym, że zabytkowa mozaika znajduje się u kobiety pojawiła się w 2013 roku przypadkiem. Rząd włoski w 2017 roku sprowadził artefakt do Włoch, z racji na fakt, że obiekt został w czasie wojny skradziony.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów