Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Antyczna komora grobowa w katakumbach św. Pawła

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Antyczna komora grobowa w katakumbach św. Pawła
Antyczna komora grobowa w katakumbach św. Pawła

Antyczna komora grobowa w katakumbach św. Pawła na Malcie. Tego typu komory zwykle znajdowały się na głębokości 1,5 do 2 metrów, jednak zdarzały się i takie, które znajdowały się na głębokości 6 metrów.

Ze względu na kamienistą powierzchnię wyspy, komory wykuwano w kamieniu i aby nie marnować powierzchni naziemnych wykuwano komory pod ziemią. Tego typu praktyka chowania zmarłych praktykowana była za czasów fenickich, punickich oraz rzymskich. Jak widać na rekonstrukcji do pojedynczych grobów schodzono po drabinach.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów