Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Antyczna umowa potwierdzająca udzielenie pożyczki

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Antyczna umowa potwierdzająca udzielenie pożyczki
Antyczna umowa potwierdzająca udzielenie pożyczki

Antyczna umowa potwierdzająca udzielenie pożyczki, pochodząca z rzymskiego Egiptu, a datowana na 16 maja 123 roku n.e. Niejaki Sokration z Syene (dzisiejszy Asuan w południowym Egipcie) pożyczył 109 drachm Markowy Anniusowi Balbinusowi i jego siostrze Anni Olympias, na zapłatę za posiadłość w dolnym Syene.

Umowa spisana została na fragmencie naczynia ceramicznego (ostrakon). Obiekt znajduje się na ekspozycji w Kingston Lacy, w Dorset (południowa Anglia).

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów