Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

August otaczał czcią jedynie kulty dawne i utrwalone

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Oktawian August
Oktawian August

Swetoniusz podaje, że August otaczał czcią jedynie kulty dawne i utrwalone, np. kult Cerery, w której misteriach uczestniczył, gdy został do nich dopuszczony. Jako, że poznał pewne tajemnice dotyczące misteriów, później rozsądzał samodzielnie spór pomiędzy uczestnikami obrzędów usuwając pozostałych sędziów z trybunału.

Jednak podczas pobytu w Egipcie nie złożył hołdu Apisowi, a gdy jego wnuk Gajusz przebywał w Judei, pochwalił go za to, że nie odwiedził świątyni w Jerozolimie i nie złożył tam ofiary.

Źródła wykorzystane
  • Zygmunt Kubiak, Dzieje Greków i Rzymian

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów