Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

August otaczał czcią jedynie kulty dawne i utrwalone

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Oktawian August
Oktawian August

Swetoniusz podaje, że August otaczał czcią jedynie kulty dawne i utrwalone, np. kult Cerery, w której misteriach uczestniczył, gdy został do nich dopuszczony. Jako, że poznał pewne tajemnice dotyczące misteriów, później rozsądzał samodzielnie spór pomiędzy uczestnikami obrzędów usuwając pozostałych sędziów z trybunału.

Jednak podczas pobytu w Egipcie nie złożył hołdu Apisowi, a gdy jego wnuk Gajusz przebywał w Judei, pochwalił go za to, że nie odwiedził świątyni w Jerozolimie i nie złożył tam ofiary.

Źródła wykorzystane
  • Zygmunt Kubiak, Dzieje Greków i Rzymian

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów