Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Cezar lekceważył Senat

Portret Juliusza Cezara, Mark James Miller
Portret Juliusza Cezara, Mark James Miller

Kiedy członkowie senatu rzymskiego przybyli do Juliusza Cezara, aby oznajmić mu o przyznaniu szczególnych wyróżnień, ten nie wstał na ich widok, jak to było w zwyczaju i nie okazał szacunku szanownemu gremium. Właśnie to zachowanie Cezara było jednym z głównych powodów decyzji o zamordowaniu dyktatora. Ludzie ówcześni próbowali wytłumaczyć takie lekceważące i nierozsądne zachowanie Cezara jego chwilową niedyspozycją – miał podobno w tym czasie cierpieć na silne rozwolnienie. Wytłumaczenie to wydaje się jednak niezbyt przekonujące, biorąc pod uwagę fakt, że Cezar zaraz po wizytacji wstał i udał się do domu.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów