Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Cezar lekceważył Senat

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Portret Juliusza Cezara, Mark James Miller
Portret Juliusza Cezara, Mark James Miller

Kiedy członkowie senatu rzymskiego przybyli do Juliusza Cezara, aby oznajmić mu o przyznaniu szczególnych wyróżnień, ten nie wstał na ich widok, jak to było w zwyczaju i nie okazał szacunku szanownemu gremium. Właśnie to zachowanie Cezara było jednym z głównych powodów decyzji o zamordowaniu dyktatora. Ludzie ówcześni próbowali wytłumaczyć takie lekceważące i nierozsądne zachowanie Cezara jego chwilową niedyspozycją – miał podobno w tym czasie cierpieć na silne rozwolnienie. Wytłumaczenie to wydaje się jednak niezbyt przekonujące, biorąc pod uwagę fakt, że Cezar zaraz po wizytacji wstał i udał się do domu.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów