Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Cyceron wyczuł zamiary Cezara

Cyceron
Cyceron

Cyceron był zapewne jednym z niewielu, których nie zmylił uprzejmy i miły sposób bycia Juliusza Cezara, i którzy dostrzegli groźną siłę jego charakteru. We wszystkich ukrytych planach i wszystkich pociągnięciach politycznych Cezara widział Cyceron plany samowładcze.

Drwił przy tym: „Jedynie kiedy widzę te włosy jego na głowie tak starannie ułożone, nie wydaje mi się znowu, zwłaszcza gdy się w nią drapie jednym palcem, żeby ten człowiek mógł dopuścić do siebie zbrodniczą myśl obalenia rzeczypospolitej”.

Źródła wykorzystane
  • Plutarch, Żywot Cezara, 4

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów