Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Detal rzymskiej mozaiki ukazujący walkę centaurów z tygrysem

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Detail of a Roman mosaic showing the fight between the centaur and the  tiger
Carole Raddato

Detal z rzymskiej kolorowej mozaiki, ukazujący scenę walki między centaurami oraz tygrysem. Obiekt został znaleziony w Willi Hadriana, pod Rzymem. Obiekt datowany jest na około 130 rok n.e. i obecnie znajduje się w Starym Muzeum w Berlinie.

Mozaika ta była częścią większej dekoracji podłogowej w salonie. Zapewne rzymska mozaika była kopią wcześniejszego helleńskiego dzieła.

Źródła wykorzystane
  • Zdjęcie: Carole Raddato

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów