Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Detal ukazujący zabawę z kotem

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Detal ukazujący zabawę z kotem
Detal ukazujący zabawę z kotem

Od niedawna dnia 17 lutego obchodzimy dzień kota. Z tej okazji na zdjęciu możemy zobaczyć detal ukazujący zabawę z kotem. Malunek wykonany został na naczyniu zwanym „hydria” służącym do noszenia wody. Obiekt datowany na V- IV wiek p.n.e. znajduje się w Museo Nazionale Palazzo Jatta, Ruvo di Puglia.

Mieszkańcy tych terenów byli potomkami Greków i prawa obywateli republiki rzymskiej uzyskali dopiero na skutek reform po tzw. wojnie ze sprzymierzeńcami w latach 90-tych p.n.e., być może wraz z mieszkańcami Brundisium, w roku 87 p.n.e.

Autor: Izabela Henning

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów