Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Detal ukazujący zabawę z kotem

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Detal ukazujący zabawę z kotem
Detal ukazujący zabawę z kotem

Od niedawna dnia 17 lutego obchodzimy dzień kota. Z tej okazji na zdjęciu możemy zobaczyć detal ukazujący zabawę z kotem. Malunek wykonany został na naczyniu zwanym „hydria” służącym do noszenia wody. Obiekt datowany na V- IV wiek p.n.e. znajduje się w Museo Nazionale Palazzo Jatta, Ruvo di Puglia.

Mieszkańcy tych terenów byli potomkami Greków i prawa obywateli republiki rzymskiej uzyskali dopiero na skutek reform po tzw. wojnie ze sprzymierzeńcami w latach 90-tych p.n.e., być może wraz z mieszkańcami Brundisium, w roku 87 p.n.e.

Autor: Izabela Henning

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów