Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Fresk rzymski ukazujący foluszników

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Fresk rzymski ukazujący foluszników
Fresk rzymski ukazujący foluszników

Fresk rzymski z folusza niejakiego Veraniusa Hypsaeusa w Pompejach. Obiekt datowany na I wiek n.e. Obecnie znajduje się w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Neapolu.

Mężczyzna po lewej zajmuje się myciem wełny. Osoba po prawej, znajdująca się pod kopułą, odpowiada z kolei za wybielanie tkanin. Na szczycie kopuły znajduje się sowa, która jest symbolem Ateny – opiekunki lanaiuoli (np. stowarzyszeń kupców handlujących wełną).

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów