Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Geta po śmierci

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Geta
Geta

Po zamordowaniu swojego brata Gety, Karakalla kazał jego imię usunąć z życia publicznego. Pierwotnie przetrwało 174 zapisów jego imienia, jednak do naszych czasów zachowało się 37. Wiele z inskrypcji znajduje się na rurach wodnych, które prawdopodobnie zostały położone pod ziemią przed edyktem Karakalli.

Co ciekawe Karakalla tak nienawidził swojego brata, że nawet ośmieszanie imienia Geta w sztukach (imię to było nadawane niewolnikom w komediach) mu nie wystarczało i kazał usunąć imiona nawet ze sztuk.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów