Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Kara dla samego siebie

Julian Apostata
Julian Apostata

Cesarz Julian Apostata (panował 361-363 n.e.) przeszedł do historii jako rozsądny i prawy rzymski władca. Zasłynął między innymi ze swoich działań na rzecz ukrócenia biurokracji oraz poprawy praworządności.

Dowodem na to jest między innymi jego decyzja z roku 362 n.e. Mianowicie ostatni władca wyznający starorzymską religię, ukarał sam siebie grzywną 10 funtów złota za przekroczenie swoich uprawnień jako sędzia.

Źródła wykorzystane
  • Krawczuk Aleksander, Julian Apostata, Warszawa 1987

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów