Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Koronawirus w komiksie „Asterix w Italii”

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Koronawirus w komiksie "Asterix w Italii"
Koronawirus w komiksie "Asterix w Italii"

Przez ostatnie miesiące na całym świecie tematem numer jeden jest koronawirus, który z niesamowitą szybkością rozprzestrzenił się z Chin na inne kontynenty. Co ciekawe, nazwa ta znana była już w 2017 roku.

Wówczas to wydano nr 37 komiksu (autorzy: Jean-Yves Ferri i Didier Conrad) o słynnych Galach walczących z Rzymianami – Asteriksie i Obeliksie pt. „Asteriks w Italii”, który w Polsce wydany był przez wydawnictwo Egmont.

Galowie tym razem wzięli udział w wyścigu Transitalia, w którym jednym z przeciwników był niejaki Coronavirus!

Jedna ze scen: „Bo oto przed nami nasz faworyt prosto z Rzymu! Czempion mający na koncie MCDLXII wiktorii! Zwany aurigą w masce, wielki Coronavirus i jego wierny Bakcylus!”.

Autor: Izabela Henning
Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów