Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Kwiaty wokół Koloseum

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Kwiaty wokół Koloseum
Kwiaty wokół Koloseum

Kwiaty pochodzące z północnej Afryki wciąż rosną wokół Koloseum. Ich nasiona prawdopodobnie zostały przyniesione do Rzymu za sprawą lwów i innych egzotycznych zwierząt (np. w sierści), które sprowadzano do stolicy na czas igrzysk. W XIX wieku skatalogowano blisko 420 różnych rodzajów roślin wokół Amfiteatru Flawiuszy.

Obecnie liczba ta jest zdecydowanie mniejsza za sprawą dużej ilości turystów odwiedzających monument i źle wpływających na rzymską florę. Z pewnością w XIX stuleciu wiosna wokół Koloseum była niezwykle obfita i kolorowa.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów