Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Kwiaty wokół Koloseum

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Kwiaty wokół Koloseum
Kwiaty wokół Koloseum

Kwiaty pochodzące z północnej Afryki wciąż rosną wokół Koloseum. Ich nasiona prawdopodobnie zostały przyniesione do Rzymu za sprawą lwów i innych egzotycznych zwierząt (np. w sierści), które sprowadzano do stolicy na czas igrzysk. W XIX wieku skatalogowano blisko 420 różnych rodzajów roślin wokół Amfiteatru Flawiuszy.

Obecnie liczba ta jest zdecydowanie mniejsza za sprawą dużej ilości turystów odwiedzających monument i źle wpływających na rzymską florę. Z pewnością w XIX stuleciu wiosna wokół Koloseum była niezwykle obfita i kolorowa.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów