Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Malowidło rzymskich chrześcijan

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Malowidło chrześcijańskie
Malowidło chrześcijańskie

Chrystus wraz z dwoma świętymi (św. Gorgoniusz i ze św. Tyburcjusz) oraz powyżej czterej męczennicy, uwiecznieni na fresku rzymskich chrześcijan z IV wieku n.e. Dzieło znajduje się w jednej z krypt Katakumb świętego Marcelina i Piotra w Rzymie przy Via Latina.

Obaj ponieśli śmierć przez ścięcie w okresie panowania cesarza Dioklecjana (284-305 n.e.). Według tradycji ich ciała zostały wrzucone do grobu, który sami musieli wykopać. Z niego wydobyła je Święta Łucja i ponownie pochowała z należytą czcią. Główną postacią malowidła jest Jezus Chrystus, stojącey pośrodku fresku w postaci baranka.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów