Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Małżeństwo rzymskie na nagrobku

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Małżeństwo rzymskie na nagrobku
Małżeństwo rzymskie na nagrobku

Rzymski nagrobek ukazujący niejakiego Caludiusa Agathemerusa i jego żonę Myrtale. Obiekt jest datowany na 90-110 rok n.e. Artefakt znajduje się w Ashmolean Museum (środkowa Anglia).

Grecka inskrypcja głosi, że Klaudiusz był lekarzem, który potrafił szybko uzdrowić. Myrtale ukazana została jako starsza kobieta, co sugeruje, że zmarła po Caludiusu.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów