Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Mapa ukazująca szlaki komunikacyjne w zachodniej części Cesarstwa Rzymskiego

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Mapa ukazująca szlaki komunikacyjne w zachodniej części Cesarstwa Rzymskiego
Mapa ukazująca szlaki komunikacyjne w zachodniej części Cesarstwa Rzymskiego

Mapa zachodniej części Imperium Rzymskiego z roku 117 n.e., która ukazuje szlaki komunikacyjne wykorzystywane w handlu oraz transporcie. Szare linie oznaczają drogi lądowe; czarne linie to rzeki, wykorzystywane w transporcie; przerywane linie to drogi morskie.

Imperium Rzymskiego było państwem, w którym handel rozwijał się niezwykle intensywnie, głównie za sprawą rozwiniętej komunikacji. Naukowcy wyliczyli, że antyczni Rzymianie mogli korzystać z około 80 tysięcy wybrukowanych dróg, 25 tysięcy dróg wodnych wewnątrz lądu i olbrzymiej ilości ustabilizowanych połączeń morskich.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów