Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Marmurowe popiersie Gnejusza Domicjusza Ahenobarbusa

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Marmurowe popiersie Gnejusza Domicjusza Ahenobarbusa
Marmurowe popiersie Gnejusza Domicjusza Ahenobarbusa | Zdjęcie: Rabax63 / Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.

Marmurowe popiersie Gnejusza Domicjusza Ahenobarbusa (17 p.n.e. – 40 ne.), wodza i konsula rzymskiego z roku 32 n.e. Był on wnukiem Marka Antoniusza, mężem Agrypiny Młodszej i ojcem przyszłego cesarza Nerona.

Domicjusz działał na scenie politycznej Rzymu za rządów Oktawiana Augusta, Tyberiusza i Kaliguli. Przynależność do dynastii julijsko-klaudyjskiej dawała mu możliwość sprawowania wysokich urzędów; zarazem jednak narażony był na zagrożenie ze strony cesarzy m.in. Tyberiusza, za sprawą prefekta pretorianów Makrona.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów