Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Mężczyzna z głową koguta na mozaice

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Mężczyzna z głową koguta na mozaice
Mężczyzna z głową koguta na mozaice

Rzymska mozaika ukazująca tajemniczą postać mężczyzny z głową koguta. Obiekt pochodzi z Brading Villa na wyspie Wight w Anglii. Naukowcy podejrzewają, że postać może satyrycznie ukazywać cesarza Konstancjusza Gallusa (panował w latach 351-354 n.e.), którego przydomek znaczy właśnie w łacinie „koguta”. Mozaika jest datowana na IV wiek n.e.

Źródła wykorzystane
  • Zdjęcie: DudeAbides101 | Reddit

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów