Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Model obozu rzymskiego Haltern

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Model obozu rzymskiego Haltern
Model obozu rzymskiego Haltern

Model obozu rzymskiego Haltern, zachodnie Niemcy. Obecnie w okolicach obozu znajduje się rzymskie muzeum LWL, w którym właśnie można podziwiać wspomniany model czy odbudowane rowy obronne. Obóz powstał zapewne w trakcie kampanii Druzusa Starszego w latach 12-9 p.n.e.

Pomimo faktu, że obecnie ciężko jest dostrzec jakiekolwiek ślady po obozie, naukowcom udało się ocenić, że obejmował on obszar 34,5 ha i otoczony był rowem oraz murem. Jako, że wewnątrz murów nie znaleziono śladów po budowlach, podejrzewa się, że żołnierze obozowali w namiotach. Być może obóz pełnił rolę tymczasowego i powstał na czas kampanii letnich.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów