Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Model obozu rzymskiego Haltern

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Model obozu rzymskiego Haltern
Model obozu rzymskiego Haltern

Model obozu rzymskiego Haltern, zachodnie Niemcy. Obecnie w okolicach obozu znajduje się rzymskie muzeum LWL, w którym właśnie można podziwiać wspomniany model czy odbudowane rowy obronne. Obóz powstał zapewne w trakcie kampanii Druzusa Starszego w latach 12-9 p.n.e.

Pomimo faktu, że obecnie ciężko jest dostrzec jakiekolwiek ślady po obozie, naukowcom udało się ocenić, że obejmował on obszar 34,5 ha i otoczony był rowem oraz murem. Jako, że wewnątrz murów nie znaleziono śladów po budowlach, podejrzewa się, że żołnierze obozowali w namiotach. Być może obóz pełnił rolę tymczasowego i powstał na czas kampanii letnich.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów