Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Moneta Augusta wybita po bitwie pod Akcjum

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Moneta Augusta wybita po bitwie pod Akcjum
Moneta Augusta wybita po bitwie pod Akcjum

Moneta Oktawiana Augusta (panował w latach 27 p.n.e. – 14 n.e.), która wybita została po zwycięskiej bitwie pd Akcjum, między 31-29 p.n.e. Moneta posiada silną symbolikę.

Na awersie widoczna jest głowa Jowisza Ammona z rogami, z adnotacją AVGVR PONTIF. Na rewersie z kolei napis IMP CAESAR DIVI F, z wizerunkiem Wiktorii stojącej na globie, trzymająca wieniec laurowy w prawej i palmę w lewej ręce.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów