Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Moneta rzymska ukazująca Gallę Placydię

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Moneta rzymska ukazująca Gallę Placidię
Moneta rzymska ukazująca Gallę Placidię

Złota moneta rzymska (solidus) ukazująca Elię Gallę Placydię. Obiekt datowany jest na V wiek n.e. Moneta została wybita w Akwilei (Włochy), a znaleziono ją w pobliżu Prokuplje, w południowo-wschodniej Serbii.

Na awersie monety znajduje się popiersie Galli Placydii z perłowym diademem na głowie i monogramem Chrystusa na ramieniu. Na rewersie umieszczono Wiktorię trzymającą krzyż w dłoni.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów