Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Moneta rzymska upamiętniająca triumf Cezara

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Moneta rzymska upamiętniająca triumf Cezara
Moneta rzymska upamiętniająca triumf Cezara

Denar rzymski, wybity w latach 48-47 p.n.e., upamiętniający triumf Juliusza Cezara w Galii. Moneta ma charakter propagandowy, z racji na fakt, że w tym czasie Cezar pełnił już dyktaturę.

W dolnej części monety dostrzec możemy pokonanego Wercyngetoryksa; w górnej z kolei trofeum postawione galijskiej broni i akcesoriów: tarczy, hełmu i karnyks (celtycki instrument muzyczny). Wytłoczono także napis: CAESAR.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów