Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Nadrenia skrywa prawdziwe rzymskie skarby

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Nadrenia skrywa prawdziwe rzymskie skarby
Nadrenia skrywa prawdziwe rzymskie skarby

Na terenie Nadrenii (zachodnie Niemcy), która jest bogata w węgiel brunatny, dokonywane są kolejne interesujące odkrycia. W starożytności sięgały tu granice Cesarstwa Rzymskiego. Rzymskimi miastami były m.in. Kolonia, Akwizgran, Bonn i Jülich.

Masowe wydobywanie węgla zagrażało zachowaniu wciąż nieokrytych pozostałości z czasów antycznych. Z tego też względu, najpierw na miejscu wskazanym pod wydobycie, pracują archeolodzy, którzy sprawdzają czy pod ziemią nie kryją się antyczne znaleziska. W ten sposób eksperci odkryli m.in. grób rzymskiej kapłanki w Borschemich, koło Kolonii. Archeolodzy znaleźli także składane krzesło i drewnianą skrzynię z rzeźbami bogów rzymskich i egipskich. Badacze odkryli także rzymską studnię w Hambach. Jak twierdzą badacze, na środku studni znajdował się filar z rzeźbą Jowisza.

W regionie odkryto setki artefaktów, które odkopano w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Oczekuje się, że znacznie więcej zostanie wydobyte na powierzchnię w najbliższej przyszłości.

 

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów