Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Niezwykle rzadko zachowane rzymskie włosy

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymskie włosy
Rzymskie włosy

W Yorkshire Museum można zobaczyć na własne oczy niezwykle rzadko zachowane rzymskie włosy, należące niegdyś do młodej Rzymianki.

Specjaliści oceniają, że nastolatka żyła w późnym III lub wczesnym IV wieku n.e. Kłębek kasztanowych włosów został znaleziony w kamiennej trumnie, a we włosach znajdowały się dwie spinki.

Pod koniec istnienia cesarstwa rzymskiego popularną fryzurą wśród kobiet były włosy rozdzielone przedziałkiem pośrodku głowy, które następnie zbierano z tyłu w kok lub koński ogon. Tutaj widać, ze dziewczynka preferowała kok, co było zgodne z chrześcijańskimi normami.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów