Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odlew psa z Pompejów

Pies z Pompejów
Pies z Pompejów

Ciekawe znalezisko z zasypanych przez popiół wulkaniczny Pompejów. Na zdjęciu odlew psa, który odnaleziony został w Pompejach. Zwierzę próbowało zerwać się z łańcucha w obliczu zagrożenia. Daremnie. Datowane na I wiek n.e.

Wybuch Wezuwiusza w roku 79 n.e. nie oszczędził nikogo, a nawet niczego. Przerażony kłębami dymu i kurzu wydobywającymi się z krateru wulkanu Rzymianin Vesonius Primus uciekł z domu i udał się w kierunku morza. Na miejscu pozostawił swojego psa, który był przywiązany w atrium.

Wydaje się, że zwierzę przeżyło noc, wspinając się bo nawarstwiającym się popiele. O świcie jednak napięty łańcuch uniemożliwił psu ucieczkę.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów