Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odrobina „rzymskości” w Muzeum Morskim Malty

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odrobina "rzymskości" w Muzeum Morskim Malty
Odrobina "rzymskości" w Muzeum Morskim Malty

Będąc na Malcie i szukając śladów po antycznych Rzymianach możemy przypadkiem dotrzeć do Muzeum Morskiego Malty w Birgu (okolice stolicy – Valetty). Jest to ponoć największe muzeum na wyspie – z ponad 20 tysiącami obiektów. Muzeum ukazuje historię morską wyspy od czasów antycznych po czasy współczesne. Mały fragment wystawy poświęcono także Fenicjanom i Rzymianom.

Trzeba jednak przyznać szczerze, że część ekspozycji antycznej jest niezwykle uboga. Poza kilkoma szkicami galer i łodzi antycznych Kartagińczyków czy Rzymian, pozostałościami kolumn i kapiteli czy np. ciężarkami wykorzystywanymi do obciążania sieci nie zobaczymy niczego więcej.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów