Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odrobina „rzymskości” w Muzeum Morskim Malty

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odrobina "rzymskości" w Muzeum Morskim Malty
Odrobina "rzymskości" w Muzeum Morskim Malty

Będąc na Malcie i szukając śladów po antycznych Rzymianach możemy przypadkiem dotrzeć do Muzeum Morskiego Malty w Birgu (okolice stolicy – Valetty). Jest to ponoć największe muzeum na wyspie – z ponad 20 tysiącami obiektów. Muzeum ukazuje historię morską wyspy od czasów antycznych po czasy współczesne. Mały fragment wystawy poświęcono także Fenicjanom i Rzymianom.

Trzeba jednak przyznać szczerze, że część ekspozycji antycznej jest niezwykle uboga. Poza kilkoma szkicami galer i łodzi antycznych Kartagińczyków czy Rzymian, pozostałościami kolumn i kapiteli czy np. ciężarkami wykorzystywanymi do obciążania sieci nie zobaczymy niczego więcej.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów