Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Piękna mozaika w Villa Romana del Casale

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Piękna mozaika w Villa Romana del Casale
Piękna mozaika w Villa Romana del Casale

Rzymska mozaika podłogowa w cubiculum (sypialni) w Villa Romana del Casale na Sycylii. Willa znana jest z przepięknych i ozdobnych mozaik. Łącznie mozaiki zdobią ponad 3 tysiące metrów kw. podłoża.

Ta letnia rezydencja powstała w ok. III wieku n.e. i wyróżniała się prawdziwym przepychem. Liczyła około 50 pokoi, łaźnie, sale do ćwiczeń, duży perystyl. Naukowcy sądzą, że dom należał do wysoko usytuowanego Rzymianina, zapewne senatora lub członka rodziny cesarskiej.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów