Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Piękna mozaika w Villa Romana del Casale

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Piękna mozaika w Villa Romana del Casale
Piękna mozaika w Villa Romana del Casale

Rzymska mozaika podłogowa w cubiculum (sypialni) w Villa Romana del Casale na Sycylii. Willa znana jest z przepięknych i ozdobnych mozaik. Łącznie mozaiki zdobią ponad 3 tysiące metrów kw. podłoża.

Ta letnia rezydencja powstała w ok. III wieku n.e. i wyróżniała się prawdziwym przepychem. Liczyła około 50 pokoi, łaźnie, sale do ćwiczeń, duży perystyl. Naukowcy sądzą, że dom należał do wysoko usytuowanego Rzymianina, zapewne senatora lub członka rodziny cesarskiej.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów